Ana Sayfa > Bulancak

Sülünler doğaya salındı
10 Ağustos 2014
Bu haber 6036 kez okundu
Sülünler doğaya salındı
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Sülünler doğaya salındı
 
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce yürütülmekte olan doğaya kanatlı ve memeli hayvan yerleştirme programı gereğince 500 adet sülün Vali Hasan Karahan’ın da katılımıyla doğaya salındı.
 
 Sülünlerin doğaya salınması öncesi bir konuşma yapan Vali Karahan, insanların doğadan aldıklarını bu şekilde yerleştirme programlarıyla telafi etmek adına hayvanların doğaya bırakıldığını belirterek, “Bugün doğaya 500 adet sülün saldık. Bu bölgede aslında olmayan bir hayvan ama  bu yörenin bu coğrafyanın uyumlu yaşaması için en değerli alanlardan biri. Bununda çevre açısından , doğa açısından  denge açısından büyük katkılar sunacağı değerlendirilerek  böyle bir çalışma yapıldı. Bu yıl 1000 adet sülün doğaya salınacak . Bu şekilde destekleme faaliyetimiz devam edecek. Sonuçta bu dünyayı bu canlılarla paylaşıyoruz. Onların yaşaması  bize , bizim yaşamamızda onların yaşamasına bağlı.  Maalesef modern hayatın sonuçları tabiat dengesini bozdu. Şimdi bu hatamızı telafi etmek için faaliyetlerimizi arttırdık. Devletimizde bu konuda ciddi faaliyetler yürütüyor. İnşallah yaygınlaştırarak devam edeceğiz. Öncelikle de insanlarımızın tabiatı koruma bilincine ulaşması. Bu faaliyetlerdeki bir amaçta o zaten”dedi.
 
İlimizde 2013 yılı sonuna kadar 8700 keklik, 5100 sülün,16 kızılgeyik ve 104.000 kırmızı benekli alabalık yavrusunun doğayla buluşturulduğunu bilgisini veren Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Mustafa Bulut  2014 yılı yerleştirme programı gereği 1800keklik,1000 sülün ve 20.000 kırmızı benekli alabalık yavrusunun doğaya bırakılacağını söyledi.
 
Konuşmaların ardından sülünler Sayın Valimiz Hasan Karahan, Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Mustafa Bulut, Keşap Kaymakamı Dr. Polat Kara, Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür tarafından doğaya bırakıldı.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Bulancak Haberleri

Başlık Tarih
 
Kaymakam konağına kurşun!18 Ekim 2013
Giresun'da Trafik Kazası: 1 Ölü24 Ocak 2013
İşte size insanlık dersi10 Aralık 2012
Heyelanlı Okul Eğitime Açılacak10 Eylül 2012
TRT-1'de Giresun'un Tanıtımı Yapılacak29 Ağustos 2012

Çetinoğlu kasap
Nasip OTOMOTİV..
Online Ziyaretçiler

Işıl oto
Foto Galeri
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Sayfalar
..
Takvim
Anasayfa | Foto Galeri | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri
CH