Ana Sayfa > Ş.Karahisar

Özürlü Oğluna Bakım Parası Kesildi
Flaş Haber
11 Ocak 2013
Bu haber 7898 kez okundu
Bir Oğlu İş Buldu, Özürlü Oğluna Bakım Parası Kesildi
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%Bir Oğlu İş Buldu, Özürlü Oğluna Bakım Parası Kesildi
Giresun'da çiftçi Ramazan Aydın, bir oğlu işe girdiği için özürlü oğlunun bakım parasının kesildiğini belirterek, tepki gösterdi.


Giresun'da çiftçi Ramazan Aydın, bir oğlu işe girdiği için özürlü oğlunun bakım parasının kesildiğini belirterek, tepki gösterdi.
 
Çiftçilik yapan ve yılın 6 ayını köyde geçirdiklerini anlatan Aydın, doğuştan özürlü olan oğlu Muharrem Aydın'ın 30 senedir yatalak olduğunu söyledi. 3 yıl önce çıkan yasa ile oğluna aylık 600 lira bakım parası verilmeye başlandığını belirten Ramazan Aydın, paranın 3 ay önce kesildiğini anlattı. Oğlunun 'Mental retardasyon' hastalığı nedeniyle yüzde 96 oranında özürlü raporu bulunduğunu kaydeden Aydın, "Murat'ın işe girmesine sevinirken, özürlü oğlum için verilen para kesildi. Şaşkına döndük. Nedir, ne oldu diye araştırdık. Evin gelirinin arttığını, bu yüzden de paranın kesildiğini söylediler. Düşünün ki oğlum bu evde yaşamıyor. Verilen paranın yarısı bez masrafı için gidiyor. Bir kere gelip bakmadılar, oturdukları yerden paranın kesilmesi için karar verdiler. Nasıl bakıldığını, bu evde neler yaşandığını görmeden yardım parası kesilir mi?" diyerek tepkisini dile getirdi.
 
Yer sofrasında hazırlanan kahvaltıyı önce özürlü oğlu Muharrem'e yediren anne Leyla Aydın da, "Bakımı çok zor ve masraflı. Oğlum iyileşmedi ama bakım parasını kestiler. Bir anlam veremedim" dedi.
 
Giresun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Recep Demir ise, rutin denetimler sonucu ailede gelir artışının tespit edildiğini, bu nedenle de yardım parasının kesildiğini söyledi. Demir, gelir düşüklüğü olması halinde özürlü için tekrar yardım parası verilebileceğini kaydetti.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Ş.Karahisar Haberleri

Başlık Tarih
 
Şişli'deki Asansör Kazası08 Eylül 2014
Bir Yıl Boyunca Bayatlamayan Ekmek İlgi Çekiyor27 Nisan 2013
Dağda Kaybolan Üniversiteliler04 Mart 2013
61 Kilo Eroin Ele Geçirildi12 Aralık 2012
Otomobil Tırla Çarpıştı: 1 Ölü, 3 Yaralı23 Eylül 2012

Çetinoğlu kasap
Nasip OTOMOTİV..
Online Ziyaretçiler

Işıl oto
Foto Galeri
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Sayfalar
..
Takvim
Anasayfa | Foto Galeri | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri
CH