Ana Sayfa > Bulancak

İşte size insanlık dersi
Flaş Haber
10 Aralık 2012
Bu haber 7828 kez okundu
İşte size insanlık dersi
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%İşte size insanlık dersi

8 yıldır MS hastası olan eşini yalnız bırakmayarak büyük bir fedakarlık örneği gösteren Nuray Dervişoğlu insanlık dersi veriyor. İki çocuklarıyla zor şartlar altında yaşayan Dervişoğlu ailesine yardım eli uzatan Deniz Yıldızı Derneği ve yardımseverler vatandaşlar aileyi ev sahibi yaptılar.
 
Bulancak’ta 8 yıldır Multipl Skleroz (MS) hastası olan Aslan Dervişoğlu'na, Deniz Yıldızı Derneği tarafından yardımseverlerin desteği ile bir ev satın alındı.
 
Kendi ailesi tarafından terk edilen yatağa mahkûm eşinin en büyük destekçisi olan Nuray Dervişoğlu, yalnızca yatalak eşinin değil 2 çocuğunun da geçimini sağlamaya çalışırken, Deniz Yıldızı Derneği, Bulancak Belediye Başkanı Kadir Aydın, işadamı Ömer Aydın ve çok sayıdaki yardımseverin katkılarıyla sıkıntılarından bir nebzede olsa kurtulacak.
 
Yaklaşık 1 yıl önce Dervişoğlu Ailesi’ni ekranlara getirerek yardım kampanyası başlatan dernek 1 yılın sonunda da ev alarak aileyi büyük bir mağduriyetten kurtarıyor.
Deniz Yıldızı Derneği Başkan Yardımcısı Ferhat Deniz, Ordu Altaş TV’de yapılan programda aileye ev tapusu verileceğini belirtti. Dervişoğlu Ailesi’ne verilecek evin tapu teslim töreni Giresun Valisi Dursun Ali Şahin’in de katılımı ile 14 Aralık Cuma günü Bulancak’ta yapılacak.

 
FEDAKARLIK DERSİ
Nuray Dervişoğlu, sekiz yıl önce MS hastalığına yakalanarak yatağa mahkum olan eşi Aslan Dervişoğlu'na gözü gibi bakıyor. Eşinin yanından bir an olsun ayrılmayan Nuray Dervişoğlu, "Ben sadece eşimle iyi gün için evlenmedim. 16 yıllık evliyiz. En küçüğü 9 yaşında iki çocuğumuz var. Sağlığında düğün salonu işletmecisiydi. Bize çok iyi bakardı. Evlilik sadece iyi gün için değil kötü günde yanında olabilmektir. İkimizden biri bu dünyadan göçene kadar beraber olacağız" dedi.
 
MS hastası eşinin kendisine isterse boşanabileceğini dahi söylemesine rağmen böyle bir şeyi aklından dahi geçirmediğini ifade eden fedakar eş Nuray Dervişoğlu, şöyle konuştu: "Yaklaşık 8 yıl önce eşimde hastalık belirtileri görülmeye başlayınca doktora gitti. Doktordan geldiğinde bana 'Benim bu hastalığımın sonu yatağa mahkum olmaktır ve tedavisi mümkün değil. Henüz yaşın genç istersen boşanabilirsin. Hakkımı helal ediyorum' dedi. Ben ise ölünceye kadar beraber olacağımızı söyledim.”
 
MS HASTALIĞI NEDİR
Multipl Skleroz (MS) santral sinir sisteminin yani beynin ve omuriliğin inflamatuar (yangısal) bir hastalığıdır.Özellikle santral sinir sistemindeki beyaz madde yapıları hastalanır. Beyaz madde, santral sinir sisteminin kendi içerisinde ve bu bölüm ile vücudun diğer bölümleri arasında iletişimi sağlayan sinir liflerinden oluşur.
MS'li hastalarda santral sinir sistemindeki bu beyaz maddede plak veya lezyon diye adlandırılan hasarlı alanlar görülür.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Bulancak Haberleri

Başlık Tarih
 
Sülünler doğaya salındı10 Ağustos 2014
Kaymakam konağına kurşun!18 Ekim 2013
Giresun'da Trafik Kazası: 1 Ölü24 Ocak 2013
Heyelanlı Okul Eğitime Açılacak10 Eylül 2012
TRT-1'de Giresun'un Tanıtımı Yapılacak29 Ağustos 2012

Çetinoğlu kasap
Nasip OTOMOTİV..
Online Ziyaretçiler

Işıl oto
Foto Galeri
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Sayfalar
..
Takvim
Anasayfa | Foto Galeri | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri
CH