Ana Sayfa > Beşikdüzü

Ben bu yola baş koydum
11 Şubat 2013
Bu haber 3206 kez okundu
Zülküflü Dilli programda Beşikdüzü ilçesinin yanlış yönetimlerle 20 yılının boşa gittiğini, Beşikdüzü’ne Belediye Başkanı olmak için Ben bu yola baş koydum” dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Ben bu yola baş koydum
 
 
Beşikdüzü Yeşilköy Belediye Başkanı Zülküflü Dilli “ Beşikdüzü halkı bana önümüzdeki seçimde 5 yıl versin, benim Beşikdüzü’ne bir Beşikdüzü kattığımı herkes görecektir ” dedi.
 
Mercan FM ve Radyo Bordo Mavi’de canlı olarak yayınlanan “Güncel Bakış” programı çarpıcı konu ve konuklarıyla gündemi tutmaya devam ediyor. Radyo programcısı ve Usta gazeteci Nihat Öztürk’e konuk olan Zülküflü Dilli halkın birebir içinden geldiğini çocukluğunda hamallık ve ayakkabı boyacılığı yaptığı için vatandaşın çektiği sıkıntıyı en iyi bilen insanlardan biri olduğunu ifade etti.  Zülküflü Dilli programda Beşikdüzü ilçesinin yanlış yönetimlerle 20 yılının boşa gittiğini, Beşikdüzü’ne Belediye Başkanı olmak için Ben bu yola baş koydum” dedi. 
 
“Beşikdüzü Belediyesine başkan olmaya baş koydum”
 
Geçen dönem AK Parti iktidarından hizmet alabilmek için aday olmayı düşündüğünü fakat süreç içinde farklı olaylar yaşandığı için vaz geçtiğini ve bağımsız olarak seçimlere girip kazandığını söyleyen Zülküflü Dilli; eğer bu insanlara hizmet etmişsen vatandaş seni unutmaz bulup oyunu sana verir” dedi. Dilli “ Ben 22 yaşından bu yana Beşikdüzü Belediyesine başkan olmaya baş koydum. Önce il genel meclis üyeliği ve iki dönem beldemde belediye başkanı olarak hizmet ettim. Biz 30 yıldır siyaset yapıyoruz ve bizi ilçede tanımayan yoktur. Beşikdüzü’nde belediye başkanlığı için aday adayı olan herkese saygım var. O da bir şereftir. Benim yaptığım hizmetler ortada. Ben en iyisini yapacak olduğum için adayım diyorum. Ben belediye başkanı, müdürlük hastası değilim. Benim dışımda Beşikdüzü’nde bir kişi daha fazla hizmet koyacaksa Mevla beni başkanlığa nasip etmesin. Ben Beşikdüzü aşığım ve seçildiğimde hizmetin en iyisini yapacağım. Ben tüm siyasi partilerin adayıyım ve bunun için bağımsız adayım. Beşikdüzü’nde ilçe başkanlığımı bilen herkes benim siyasi bir görüşümün olmadığını bilir. Ben 15 yıldır siyasi olarak gündemde, idareci konumunda olan bir kişiyim. Ben Zülküflü Dilli olarak Bana önümüzdeki seçimde yetki verdiklerinde ( öyle inanıyor ve güveniyorum) Beşikdüzü’ne bir Beşikdüzü kattığımı göreceklerdir. ” dedi. 

XpKZN.jpg

“Meslek Okulu İçin alınan karar doğrudur”

Beşikdüzü ilçesindeki siyaseti enteresan olarak değerlendiren Beşikdüzü Yeşilköy Belediye Başkanı Zülküflü Dilli AK Parti hükümetinden ilçe olarak istenildiği kadar yararlanamadığını iddia etti.  Hizmet noktasında muhalefetin ve iktidarın bir olması gerektiğini söyleyen Zülfülü Dilli muhalefet iktidarın hatasından yaralanıp puan almak istediği için bunun yanlış olduğunu, bir şirketi yönetmek için iyi bir yönetim olması gerektiğini ve şirketin ortaklarının olduğu için hep beraber ortaklarla yönetilmesi gerektiğini söyledi. Dilli söyle devam etti. Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu bölgedeki meslek okulları arasında en gelişmişidir. Bu okulun fakülteye çevrilmesi gerekiyordu, girişimi yapıldı ama birliktelik olmadığı için kaldı. Teknik bölümlerin kapatılması kararından sonra önüne gelen açıklama yapmaya başladı. Kendi emrindeki adamı idare edemeyen, kendi yönetimine sahip çıkamayan insanlar hiç konuyla alakası olmadan açıklama yapıyorlar. Bu teknik bir konudur ve ülke genelinde her yerde olmuş bir olaydır. Aslında yapılan doğru bir çalışmadır. Bölümler bir yerde toplanıp öğrenci sayılar aynı kalacaktır. Gece bölümlerine 10 örenci geliyor 10 u ortada yok. Bunları birleştirip öğretmeninden öğrencisine daha iyi verim alınacaktır. Fakat Organize sanayi olan bir yerde teknik bölümün kapanması biraz çelişki getiriyor. Bunun takibin kaymakam Belediye başkanı birlikte yapmalıdır. Alınan karar Beşikdüzü’ne zararlı gibi görünse bile ileride karşılığını görecektir” dedi. Beşikdüzü’nde 2312 tane öğrenci olduğunu ve ilçe esnafının öğrenciye gereken ilgiyi göstermediğini, kiraların öğrenciye yüksek tutulduğunu ve bu sebepten dolayı öğrencilerin Vakfıkebir ilçesine gittiğini söyleyen Zülküflü Dilli “ Vatandaşla öğrenci iç içe olduğunda bazı sorunlar ortada kalkıp ilçe ekonomisine katkı sağlanacaktır” dedi. 
 
“İlçedeki bütün hizmetlerde imzam var”
 
Zülfülü Dilli Yeşilköy’ün ana sorunun yol ve su olduğun söyleyerek sözlerine şöyle devam etti. “ Çok genç yaşta siyasete girdiğim için 1997 yılına kadar Beşikdüzü İlçesine gelen her hizmetin yüzde 70 inde imzam vardır. Bunu ilçede kiminle olursa olsun bu yönde olduğunu tartışabilirim. İlçeye gelen resmi kurumların hepsi bizim zamanımızda gelmiştir. Yeşil Köy Beldesinde yaşayanların yüzde 80 i Beşikdüzü’nde ikamet ediyor. Önceden tarıma dayalı vatandaşlarımız vardı. Onlar gidince yerine gelen genç nesil hep gitti. Karadeniz Bölgesinin geneli de aynı şekilde köy ve beldeler boşalmaktadır. Biz Yeşilköy Beldemizde son 15 yılda çok büyük hizmetler yaptık. 15 yılda 60 Km yol yaptık bunun 14–15 km sini betonladık. Yol gitmeyen bir iki mahallem var ve onları da en kısa bir zamana da yapacağım. 20 yıllık su sorunun hallettik. Yeşilköy Beşikdüzü’nün bir ilçesi olacak olduğu için Karadağ su projesinden yararlanacak” dedi.
 
“Belediyenin kapanmasında vatandaşın zararı olacak”
 
Yeşilköy Belde Belediyesinin kapanmasına az bir süre kalmasına rağmen hizmet için 3 yüz bin TL para çıkardıklarını, kanalizasyon projesini hayata geçirdiklerini, alt yapıyla üst yapı çalışmalarının yüzde 80 inin bittiğini söyleyen Dilli “ Belediyenin kapanmasında vatandaşın zararı olacaktır. Ayağında aldığı hizmeti artık uzaktan alacaktır. Yerinde hizmet her zamana verimli olur. Hizmet ve proje noktasında Büyük şehir iyidir. İşçilerimiz ve makine parkımız Beşikdüzü belediyesine verilecek” dedi. Best Otelin satılmasının yanlış olduğunu ve satıldığında Belediyeye bir karı olmadığını anlatan Dilli “ Best Otel satılsa dahi parası belediyeye kalmayacak. Para direk olarak vergi ve sigorta borcuna gidecek. Vergi ve sigorta borcun olduğu yerde Devlet sana bu parayı bırakmaz. Çünkü her belediyenin vergi ve sigorta borcu vardır. Burayı satmadan turizm yüksek okulu olması yönünde girişimde bulunulabilir” dedi. 
 
 
Vatandaşın elindeki değeri bilmediğini, olanaklar yüzünden vatandaşların Beşikdüzü’ne gittiğini belirten Zülküflü Dill “ Yeşilköy okulumuz kapanmasın diye her gün otobüsle ve makam aracımızla öğrenci taşıdık. Nüfusun azalmasından dolayı önce kapatıldık. İtiraz ettik. Türkiye’de bazı belediyeler açılmışsa bizim sayemizde olmuştur. Biz o zaman Demirel’in yanına gittik bizi dinledi ve avukatımızın olup olmadığını sordu. Yok deyince biz avukat tahsis etti Avukat bize 7 yere dava açmamız gerektiğini ve bunların bir tanesinden bu davanın döneceğini söyledi. He dava 2 bin lira ediyordu. Bizim 2 dava paramızı Demirel kendi cebinden ödedi” dedi.


Fikret BODUR www.eynesilajans.com

 
 
MiOw6.jpg
 
 
 
 

Yorumlar (1)
  kazım angın:
[14.02.2013 - 10:41]  
siyaseti,para söğüşleme yeri olarak gördüğünden dolayı beşikdüzü belediyesini istemenden daha kolayı yok. seni ve senin nezdinde sana benzer siyaset yapan şark kurnazlarını merak ediyorum,bir süre sonra akp gittiğinde ve yerine gelen partiye de aynı derecede biat edip kanalize olacakmısınız? daha dün anap sonra dyp sonra akp sonra sonra.... bitmez ölene kadar devam. üzüldüğm sizlerin halinden çok size oy vernler aslında, siz ve sizin gibilerin neyine oy veriyorlar???bölücü başı bdp nin başına geçer de partide iktidar edilirse(abd ve ab tarafından) sizler ona da tabi olacakmısınız.. saygılarımla size değil memleketime

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Beşikdüzü Haberleri

Başlık Tarih
 
Beşikdüzü'nde Otomabil Ters Yola Girdi: 1 Ölü 3 Yaralı05 Aralık 2015
Beşikdüzü’nün çehresi değişecek28 Temmuz 2015
Hırsızlar Beşikdüzü'nü talan etti14 Ekim 2014
Beşikdüzü'nde İki Kuzen Denizde Boğuldu15 Haziran 2014
Beşikdüzü'nde Deniz Şehitleri Gözyaşlarıyla Anıldı 20 Mayıs 2014
BEŞİKDÜZÜ İHL BİNASINA KAVUŞUYOR17 Mayıs 2014
Beşikdüzü'nde İdam Kararlarına Protesto13 Nisan 2014
Aday Olmadığı Halde Muhtar Seçildi!!03 Nisan 2014
Beşikdüzü’nde efsane olma yolunda12 Ocak 2014
Beşikdüzü'lü Vatandaşlar Zarar talebinde bulundular23 Aralık 2013
Ben herkesin adayıyım...12 Kasım 2013
Bin 200 Kişilik Gemi..06 Ekim 2013
Beşikdüzü Esnafı Yasta21 Temmuz 2013
Beşikdüzü Karantinaya alındı!15 Temmuz 2013
Beşikdüzü Osb Geleceğe Hazır...13 Temmuz 2013
Beşikdüzü'n de bir vatandaş Ormanda Ölü Olarak Bulundu09 Temmuz 2013
Beşikdüzü Haber Sitesi kapanıyor15 Haziran 2013
Beşikdüzü İlçe Emniyet Müdürü Taş Kalbine Yenildi07 Haziran 2013
BEŞİKDÜZÜ BEST OTEL’İ YAKTILAR30 Mayıs 2013
Mavi Kıyı Otel Hizmete Açıldı28 Mayıs 2013
Beşikdüzü Mayıs Yedisi Şenliği yapıldı20 Mayıs 2013
Beşikdüzü MYO İmza Kampanyası 19 Mayıs 2013
3.lige elveda. Beşikdüzü yıkıldı .......06 Mayıs 2013
Beşikdüzü'nde "Sessiz Çığlık" Protestosu27 Nisan 2013
Beşikdüz'nde Yaşlı Çift Evlerinde Ölü Bulundu25 Nisan 2013
Beşikdüzü'nde Tek Odalı Evde 36 Yıldır İlgi Bekliyor23 Nisan 2013
Beşikdüzü Meslek Yüksekokulunun 7 bölümünün kapatıldı19 Nisan 2013
Beşikdüzü'nde yerel seçim heyecanı çok farklı yaşanıyor21 Şubat 2013
Ak Parti Beşikdüzü'ne Kötülük yapmıştır..18 Şubat 2013
Başkan Uzun'dan Rektöre Cevap15 Şubat 2013
Beşikdüzü'nden 1200 öğrenci gidiyor24 Ocak 2013
Beşikdüzü'nde araç dereye uçtu 19 Ocak 2013
Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesi'nde Teşvik Sorunu19 Aralık 2012
Beşikdüzü'lü Usta Eşinden gizli dükkan açtı..11 Aralık 2012
Beşikdüzü'nde siyasi atışmalar sertleşti..11 Aralık 2012
Beşikdüzü Muhtarlarından büyük tepki..08 Aralık 2012
Beşikdüzü'nde Evden Silah Çalındı06 Aralık 2012
Pazarspor 1 Beşikdüzü 311 Kasım 2012
Beşikdüzü'ne Laboratuvar Kurulması Engelleniyor06 Kasım 2012
Beşikdüzü'nde sürücülere Önce Ceza, Sonra Çikolata.. 26 Ekim 2012
Felaketin izlerini siliyor.....20 Ekim 2012
Beşikdüzü ve Tonya Büyük şehir için Referandum yaptı..14 Ekim 2012
Başkan Demirci'nin en acı günü..12 Ekim 2012
Yüzde 40'in üzerinde oy bekliyorum11 Ekim 2012
Projelerimizin karşılığını aldık...27 Eylül 2012
Öncelikli Hedef Belediye Başkanlığı...24 Eylül 2012
Beşikdüzüspor'un Stat Sorunu....20 Eylül 2012
Projenin adı: Beşikdüzü15 Eylül 2012
Beşikdüzü'ne büyük yatırım...14 Eylül 2012
FELAKETLER İÇİN UĞRAŞIYORUZ!29 Ağustos 2012
Beşikdüzü'nde Domuz dehşeti: 4 yaralı29 Ağustos 2012
Camiler Cemaatsiz, Minareler Ezansız Kalmasın24 Ağustos 2012

Çetinoğlu kasap
Nasip OTOMOTİV..
Online Ziyaretçiler

GÜNLÜK GAZETELER
Işıl oto
Facebook Eynesil Ajans
Foto Galeri
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Sayfalar
..
Takvim
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri
CH