Ana Sayfa > Beşikdüzü

Ak Parti Beşikdüzü'ne Kötülük yapmıştır..
18 Şubat 2013
Bu haber 2480 kez okundu
CHP Beşikdüzü İlçe Başkanı Cemal Sezgin” Bu ülkenin üzerinde korku imparatorluğu kara bulut gibi inmiş, bu bulutu dağıtmakta Cumhuriyet Halk Partisinin görevi olacak” dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%Ak Parti Beşikdüzü'ne Kötülük yapmıştır..


 
CHP Beşikdüzü İlçe Başkanı Cemal Sezgin” Bu ülkenin üzerinde korku imparatorluğu kara bulut gibi inmiş, bu bulutu dağıtmakta Cumhuriyet Halk Partisinin görevi olacak” dedi.
 
 
Mercan FM ve Radyo Bordo Mavi’de canlı olarak yayınlanan “Güncel Bakış” programına katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beşikdüzü İlçe Başkanı Cemal Sezgin usta Gazeteci ve Radyo programı yapımcısı Nihat Öztürk’e konuk olup yaklaşan yerel seçim çalışmaları ve Beşikdüzü ilçesini konuştu. Sezgin “ Ak Parti şu anki görüntüsüyle ilçeye kötülük yapmıştır ve yapmaya da devam ediyor” dedi.

 
Sezgin siyasi olarak Beşikdüzü’nün son 5 yılını bildiğini ve bu süreç için de halkın sevincini ve üzüntüsünü paylaştıklarını ifade etti. Kendilerinin halk olduklarını ve halk oldukları için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Beşikdüzü’ne 3 kez geldiğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti. Genel seçimlerde çok çalışılmasına rağmen Trabzon bölgesinde 84 bin oy alındı. Biraz daha gayret edilse yukarılara taşınabilirdi. Trabzon’un Doğusundan CHP ye gelen oy sayısı çok düşük. Buda belirli bölgelerde yoğunluk olmasına neden oluyor. Batık kesiminde ise Tonya’nın ve Beşikdüzü’nün ağırlığını görüyoruz. Genel merkez bizim ne yaptığımızı nedenleriyle beraber biliyorlar” dedi.
 
“Ak Partinin sahtekârlıklarını gördük”
 
Gelecek dönem için Belediye planlarını anlatan Sezgin toplantı çalışmalarında ortaya çıkan sorunlar değerlendirilip ona göre projelerle yola çıkacağız. Belediye Başkanımızın projelerle ilgili bir kişi olması büyük şanstır ve ilçeye çok büyük kazancı olmuştur diye sözlerine devam etti. Sezgin “ Genel merkez odaklı ilçede yapılan çalışmalarımız var. Mesela parti içi eğitim yapılıyor. Parti okullarımız var. Şu an ilk kategoriyi bitirdik. Proje üretmiştik ve bunları yerine getirdik. Herkes uyur gibi görünürken biz bunları yaptık. Basına yansımadan yaptığımız çalışmalarımız var. Yeni üye çalışmalarında Ak Partinin sahtekârlıklarını gördük. Beşikdüzü’ n de 26 kişi hem de CHP nin etkili kişilerine Yargıtay’dan gelen bir yazı doğrultusunda bir kişi aynı anda iki partiye üye olamaz deniyor. Nereden nasıl bulmuşlarda bize üye 26 kişiyi almışlar kendilerine üye yapmışlar. Vatandaşın haberi yok. İmzaları, fotoğrafı ve nüfus cüzdanı fotokopisi, alındı belgesi olmadan üye yapılmış. Türkiye çapında yaptığımız araştırmalarda bu şekilde 60 üç bin kişi üye yapılmış. Ciddi bir kurum ve ülkeyi yönetiyorsan böyle bir şey olmaz. Bu ülkenin üzerinde korku imparatorluğu kara bulut gibi inmiş, bu bulutu dağıtmakta Cumhuriyet Halk Partisinin görevi olacak, bu görevde biz Beşikdüzü ilçe örgütü olarak yapabilirsek ne mutlu bize” dedi. Aday belirleme çalışmalarında Beşikdüzü ilçesi için 3–5 kişi geçtiğini ve ön seçimle beraber bir aday çıkarmak istediklerini ve çıkacak olayın en güçlü aday olacağını açıklayan Sezgin “ Bizde kesinlikle söz sahibi olan örgütlerdir. Örgütler karar verecektir” dedi. Genel merkez belki temayül yoklaması yapacak beklide kendisi belirleyecektir adayı. Ben hepsinde ön seçim istiyorum. Buda parti içinde darılmaları önler. Örgüt adayına sahip çıkar” dedi.
 
“AK Parti Beşikdüzü’ne kötülük yaptı”
 
19 Ocakta yerel gazetelerden Beşikdüzü MYO okulunda 5 tane bölümün kapanacağına dair haber okuduklarını ve bu 5 bölümün kapatılma ihtimalinin ilçeyi güç durumda bıraktığını ve 2.300 öğrencinin yapılan hesaplarla 1.200 öğrencinin gitmesine neden olacaktır diye konuştu. Sezgin “ Beşikdüzü’nde 4 yıllık bir fakültenin açılmasını beklerken Rektörün topluma bir haber etmesi gerekiyordu. Biz şu ana kadar net ve resmi bir açıklama bekliyoruz. Senato kararı almış kararını YÖK’ e göndermiş olay olmuş. İktidar partisinin ilçe başkanının oraya gidip poz vermesi çok hoş bir görüntü değildir. Biz Adliyenin gidişinde nasıl tepkimizi koymuşsak Belediye Başkanımızla ilçe teşkilatımızla tepkimizi koyduk. Gidip orada fotoğraf çektirmek değil çözüm getirmek gerekiyor. Beşikdüzü’nün çıkarı varsa ve hizmet varsa bu olmalıdır. Ak Parti şu anki görüntüsüyle ilçeye kötülük yapmıştır ve yapmaya da devam ediyor” dedi.
 
“Biz Bütünşehir karşıyız”
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon’un büyük Şehir olması yönünde destek verdiğini Bütünşehire karşı olduklarını söyleyen Sezgin “ Acaba biz Büyükşehir yasasıyla beraber Şalpazarı’nın Geyikli beldesindeki bir köye nasıl yaklaşacağız. 5 yıl sonra yapılacak ödemeler ne kadar olacak. Kaynak kullan mı nasıl olacaktır. Beşikdüzü ve Şalpazarı’ndaki etkileşim bir takım sıkıntıları da beraberinde getirecektir. O problemlere hazır olmamız lazım diye düşünüyorum” dedi.
 
“Nüfus 29 binden 12 bin oldu”
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) olarak 5 yıllık süreyi iyi bildikleri için Beşikdüzü’nde her zaman seçimlere hazır olduklarını ve kazanılmış bir Belediye Başkanlığı olduklarını açıklayan Sezgin” Seçimlerden önce projeli bir başkan diyorduk. Evet, yaptığı başarılı çalışmalarıyla projeli başkan olduğunu kanıtladı. Fakat muhalefet belediyesi olmanın bir takım olumsuzluklar ister istemez yaşanıyor. Nüfus kayıt işlemlerinden sonra yaşanan nüfus azalmaları da belediyenin gelir düzeyini etkilemiştir. Önceden Beşikdüzü’ne girerken 29 bin sekiz yüz rakamlarını okurken şu an 12 bin olarak gözüküyor. 29 bin sekiz yüz kişiye aktarılan parayla 12 bin neredeyse 2 buçukta biri ediyor. Gelen para tamamen azalmıştır” dedi.
 
 “Derelerin tamamının ıslahı yapılıyor”
 
Geçen Ekim ayında yaşanan sel felaketi içinde açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beşikdüzü İlçe Başkanı Cemal Sezgin sel baskını ilçenin kaderi oldu diyerek sözlerine söyle devam etti. “ Ramis Bey Belediye Başkanı olduğu günlerde derelerin üzerleri nasıl kapatılır, nasıl izin verilmiş nasıl yapılmış gibi sorular sordu, tepkiler gösterdi. Şu an derelerin üzeri açılıyor. Sel olduğu günlerde bir bölümü açılmış diğer tarafa gelinmemişti. Şu an derelerin tamamının ıslahı yapılıyor. Selden sonra Afet tespit komisyonumuz geldi ve 134 esnafımızın zarara uğradığı belirtildi. Kısım kısım paralar geldi. Esnaf zaten güç durumda ve hasardan dolayı olumsuzluklarda yaşandı. Esnaflarımızın yaraların tümüyle sarılıp desteklenmesini istiyoruz.
 
“Temizlikte Beşikdüzü ilçesi Türkiye’de birinci oldu”.
 
Yaklaşan yerel seçim çalışmaları hakkında da bilgiler aktaran Sezgin Belediyecilikte en çok değer verdikleri çalışmanın altyapı çalışmaları olduğunu söyledi. Sezgin “ 5 Belediyenin ortak projesi olan su projesi Haziran ayı sonuna doğru hayata geçecek. Bölge için müthiş bir çalışma. Nüfusu 50 binin altında olan ilçeler arasında Beşikdüzü ilçesi Türkiye’de birinci oldu. Derin Dejarz olayı ihale aşamasında. Söz verip de yapamadığımız iki çalışmamız kaldı. Birincisi mahalle ol çalışmalarını tam anlamıyla yapamadık ama 2013 yılı sonuna kadar mecburen yapılacak. İkincisi kapalı PazaryeriSorunumuz var. Yer arandı ama bulunmadı” dedi.


Fikret BODUR www.eynesilajans.com


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Beşikdüzü Haberleri

Başlık Tarih
 
Beşikdüzü'nde Otomabil Ters Yola Girdi: 1 Ölü 3 Yaralı05 Aralık 2015
Beşikdüzü’nün çehresi değişecek28 Temmuz 2015
Hırsızlar Beşikdüzü'nü talan etti14 Ekim 2014
Beşikdüzü'nde İki Kuzen Denizde Boğuldu15 Haziran 2014
Beşikdüzü'nde Deniz Şehitleri Gözyaşlarıyla Anıldı 20 Mayıs 2014
BEŞİKDÜZÜ İHL BİNASINA KAVUŞUYOR17 Mayıs 2014
Beşikdüzü'nde İdam Kararlarına Protesto13 Nisan 2014
Aday Olmadığı Halde Muhtar Seçildi!!03 Nisan 2014
Beşikdüzü’nde efsane olma yolunda12 Ocak 2014
Beşikdüzü'lü Vatandaşlar Zarar talebinde bulundular23 Aralık 2013
Ben herkesin adayıyım...12 Kasım 2013
Bin 200 Kişilik Gemi..06 Ekim 2013
Beşikdüzü Esnafı Yasta21 Temmuz 2013
Beşikdüzü Karantinaya alındı!15 Temmuz 2013
Beşikdüzü Osb Geleceğe Hazır...13 Temmuz 2013
Beşikdüzü'n de bir vatandaş Ormanda Ölü Olarak Bulundu09 Temmuz 2013
Beşikdüzü Haber Sitesi kapanıyor15 Haziran 2013
Beşikdüzü İlçe Emniyet Müdürü Taş Kalbine Yenildi07 Haziran 2013
BEŞİKDÜZÜ BEST OTEL’İ YAKTILAR30 Mayıs 2013
Mavi Kıyı Otel Hizmete Açıldı28 Mayıs 2013
Beşikdüzü Mayıs Yedisi Şenliği yapıldı20 Mayıs 2013
Beşikdüzü MYO İmza Kampanyası 19 Mayıs 2013
3.lige elveda. Beşikdüzü yıkıldı .......06 Mayıs 2013
Beşikdüzü'nde "Sessiz Çığlık" Protestosu27 Nisan 2013
Beşikdüz'nde Yaşlı Çift Evlerinde Ölü Bulundu25 Nisan 2013
Beşikdüzü'nde Tek Odalı Evde 36 Yıldır İlgi Bekliyor23 Nisan 2013
Beşikdüzü Meslek Yüksekokulunun 7 bölümünün kapatıldı19 Nisan 2013
Beşikdüzü'nde yerel seçim heyecanı çok farklı yaşanıyor21 Şubat 2013
Başkan Uzun'dan Rektöre Cevap15 Şubat 2013
Ben bu yola baş koydum11 Şubat 2013
Beşikdüzü'nden 1200 öğrenci gidiyor24 Ocak 2013
Beşikdüzü'nde araç dereye uçtu 19 Ocak 2013
Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesi'nde Teşvik Sorunu19 Aralık 2012
Beşikdüzü'lü Usta Eşinden gizli dükkan açtı..11 Aralık 2012
Beşikdüzü'nde siyasi atışmalar sertleşti..11 Aralık 2012
Beşikdüzü Muhtarlarından büyük tepki..08 Aralık 2012
Beşikdüzü'nde Evden Silah Çalındı06 Aralık 2012
Pazarspor 1 Beşikdüzü 311 Kasım 2012
Beşikdüzü'ne Laboratuvar Kurulması Engelleniyor06 Kasım 2012
Beşikdüzü'nde sürücülere Önce Ceza, Sonra Çikolata.. 26 Ekim 2012
Felaketin izlerini siliyor.....20 Ekim 2012
Beşikdüzü ve Tonya Büyük şehir için Referandum yaptı..14 Ekim 2012
Başkan Demirci'nin en acı günü..12 Ekim 2012
Yüzde 40'in üzerinde oy bekliyorum11 Ekim 2012
Projelerimizin karşılığını aldık...27 Eylül 2012
Öncelikli Hedef Belediye Başkanlığı...24 Eylül 2012
Beşikdüzüspor'un Stat Sorunu....20 Eylül 2012
Projenin adı: Beşikdüzü15 Eylül 2012
Beşikdüzü'ne büyük yatırım...14 Eylül 2012
FELAKETLER İÇİN UĞRAŞIYORUZ!29 Ağustos 2012
Beşikdüzü'nde Domuz dehşeti: 4 yaralı29 Ağustos 2012
Camiler Cemaatsiz, Minareler Ezansız Kalmasın24 Ağustos 2012

Çetinoğlu kasap
Nasip OTOMOTİV..
Online Ziyaretçiler

GÜNLÜK GAZETELER
Işıl oto
Facebook Eynesil Ajans
Foto Galeri
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Sayfalar
..
Takvim
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri
CH